Strona główna » Lokalizacje » Małopolskie
Do kontenera na czysty gruz można wrzucić: gruz betonowy (np. skutą wylewkę, wyburzone słupy betonowe), gruz ceglany, mury i tynki. Czysty gruz nadaje się do ponownego wykorzystania, po przekruszeniu nadaje się do wyłożenia nawierzchni parkingowej, podsypkę pod kostkę brukową, utwardzane podjazdów czy budowy wałów.
Do kontenera na gruz zmieszany można wrzucić: gruz betonowy, gruz ceglany, dachówki, odpady z ceramiki, np. pozostałości po kuciu płytek ceramicznych, armaturę łazienkową, tynk ze ścian i czerwone cegły. Do gruzu nie zaliczamy jednak takich rzeczy jak gips, nida, silka, siporeks, szlaka, płyty gipsowo-kartonowe, płyty i inne materiały izolacyjne, inne śmieci.
Do kontenera na odpady zmieszane budowlane wrzucamy odpady typowo poremontowe, np. drewno (np. stolarkę okienną, wymontowane drzwi), gruz zmieszany, opakowania po materiałach budowlanych, płyty GK, silka, materiały izolacyjne do 10% objętości kontenera, tworzywa sztuczne (w tym folia), papier i karton, złom metalowy. Nie można wrzucać papy, gumy, opon samochodowych, eternitu, onduliny, azbestu, sprzętów elektronicznych, gabarytów, odpadów komunalnych, odpadów płynnych, odpadów niebezpiecznych.
Do kontenera na ziemię można załadować ziemię, kamienie, piasek.
Do kontenera na odpady zielone wrzucamy ziemię, humus, glinę, gałęzie.
Do kontenera na gabaryty wrzucamy meble, stolarkę okienną, drzwi, materace, dywany, większe przedmioty (np. duże zabawki, deski, rury, rowery). Nie wrzucamy opon, sprzętu RTV i AGD, akumulatorów i baterii, papy, wełny mineralnej, świetlówek.
Do kontenera na odpady opakowaniowe wrzucamy odpady z papieru i tektury, z tworzyw sztucznych, opakowania z drewna, metalu. Odpady te najczęściej pochodzą z towarów dostarczanych do sklepów, wyposażenia sklepów i biur, opakowań z dostaw do zakładów produkcyjnych.
Do kontener na odpady typu mix wrzucamy rzeczy z remontów, przeprowadzki, generalnych porządków domu, piwnicy, strychu czy garażu. Możemy wrzucić: opakowania z tworzyw sztucznych, papier i tekturę, szkło (słoiki czy butelki), złom, aluminium, artykuły AGD (bez elektrośmieci), odpady z tkanin, materace. Nie można wrzucać do nich: elektrośmieci, zużyty i uszkodzony sprzęt RTV, baterie, akumulatory, artykuły chemiczne, leki, żarówki i świetlówki, odpady organiczne, odpady niebezpieczne.
W Poznaniu: Kontenery umieszczone na pasie drogowym terenu miejskiego, który znajduje się w administracji ZDM – Zarządu Dróg Miejskich, wymagają zgody danego organu. Wypełnij elektroniczny wniosek o zajęcie pasa drogowego. Znajdziesz go na stronie: kontenery.zdm.poznan.pl. Podpisz go i wyślij. Po uprawomocnieniu się decyzji administracyjnej możesz ustawić kontener w miejscu i czasie wskazanym w dokumentach. Na opłacenie zgody masz 14 dni od daty uprawomocnienia się decyzji.
W Szczecinie: Uzyskiwanie zezwoleń na zajęcie pasa drogowego w celu ustawienia pojemnika (worek lub kontener) na odpady budowlane znajdziesz na stronie: https://www.zditm.szczecin.pl/pl/zditm/katalog-spraw/uzyskiwanie-zezwolen-na-zajecie-pasa-drogowego-w-celu-ustawienia-pojemnika-worek-lub-kontener-na-odp
W Gdańsku: Zezwolenie na zajęcie pasa drogowego na prawach wyłączności w innych celach, niż wymienione w ustawie o drogach publicznych (np. w celu umieszczenia w nim rusztowania oraz innych zajęć) znajdziesz na stronie: https://gzdiz.gda.pl/zalatw-sprawe/inne-cele,a,3152
+48 735 555 545
kontakt@zamowkontener.pl
Copyright 2023 © All Right Reserved ZamowKontener.pl